ANANAS KURUSU

Ananas kurusu firmamız tarafından hazırlanır ve satımı gerçekleştirilir. Ananas aslında yaş bir meyve olup kurutulma özelliğiyle seven herkese her mevsim yemesini sağlar. Oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. Firmamızda bu nedenle kurutulmuş olarak satışını sağlar. Tamamen uygun koşullarda yetiştirilir ve işlerden geçirilir. Hazırlanışı ve kurutulması sırasında herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz. Kendi hava almaz paketlerimiz içerisinde satılır.

ANANAS KURUSU FAYDALARI

Ananasın faydaları saymakla bitmez. Cildimizin düzelmesini sağlar. Kalsiyum, protein, A, B ve C vitamini içerir. Gözlerimize iyi gelir. Vücudumuzun yağ ve asit dengesini düzenler. Vücut içerisinde biriken suların dağılmasını sağlar. Nezleye iyi gelir. Sindirim ve boşaltım sistemimizi düzenler. Stresi azaltır. Bağışıklığı arttırarak daha az hasta olmamızı sağlar. Kan dolaşımını düzenleyerek, beyni korur. Kemikleri güçlendirir. Özellikle belli yaştan sonra oluşan kireçlenmeleri önler. İçerisinde bulunan bromelain enziminin CCS molekülü ile kansere karşı bağışıklık sağlar. Özellikle selülit tedavileri sırasında kullanılır. Ananas kurusu halindeyken de Bu özelliklerini kaybetmez.

ANANAS

Ananas, sıcak ülke meyvesidir. Asıl Güney Amerika’da bulunup, yetişmesine rağmen yıllar içerisinde tüm dünyaya yayılmıştır. Çok kalın kabukları ve tepesinde yaprakları vardır. Bu kabuklar oldukça zor soyulur. İçerisinde bulunan meyvenin rengi sarıdır. Oldukça lezzetli olup içerisinde lif barındırır. Ayrıca ananası direk yemek yerine suyu da içilebilinir. Ayrıca kurutarak saklanır. Ananas kurusu her mevsim yememiz için oldukça iyi bir olanaktır