Biber Kurusu

Biber kurusu, yeşil ya da kırmızı biberin taze halinde iken tarlalardan toplanarak güneşte kurutulması ile elde edilen bir üründür. Biber, içerdiği A ve C vitamini ile neredeyse her yemekte kullanılır. Kurutulmuş biber genelde dolma, yoğurtama ve hafif haşlanarak kıyma ya da kavurma et eşliğinde tüketilir. Güneşte sadece sap kısımlarından iplik geçilerek kurutulma işlemi gerçekleşen biberlerin besin değerlerinde hiçbir azalma görülmez. Aksine içerisindeki su miktarı buharlaşır ve geriye protein, karbonhidrat ve vitamini kalır.

Kurutulmuş Biber

Biber, Türk mutfağında vazgeçilmez bir yere sahiptir. İklim şartlarının elverişli olması sebebiyle genelde G. Doğu Anadolu Bölgesinde biber kurusu yapılmaktadır. Biberler mevsiminde tarlasından toplanır. Sap kısımlarından asılır. Güneşte rengi solan ve tamamen kuruyan biberlerimizin uygun bir şekilde paketlenir. Biberleri serin bir yerde muhafaza ederek tüm kış kullanabilirsiniz. Gerekli işlemler yapıldığından çürüme ve tat bozumu kesinlikle olmaz. Biber kurusu kullanarak pek çok yemek yapabilirsiniz.

Biber Kurusu Fiyatları

Kurutulmuş biberin fiyatı genelde biberin türüne ve paket içerisindeki miktara göre değişmektedir. Uygun fiyata sahip olacağınız %100 doğal bu ürün içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmaz. Tamamen uygun şartlarda kurutularak paketlenmesi yapılmıştır. Biber kurusu çeşitlerimizi ürünlerimiz sekmesinden inceleyerek farklı türlerdeki kurutulmuş biberlerden satın alabilirsiniz. Mevsiminin tadını kaybetmemiş, bol vitaminli ve proteinli ürünlerimizi incelemek ve satın almak için hemen ana sayfa üzerinden sipariş oluşturunuz. Diğer kurutma çeşitlerimiz ve lezzetlerimiz için merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.