Elma Kurusu 

C vitamini ve lif oranı yüksek olan elma farklı formlarda mutfaklarda bulunmaktadır. Zamanında toplanmış organik elmaları doğal yöntemlerle kurutarak elma kurusu olarak sizlerle buluşturuyoruz. Katkı maddesi, şeker, tatlandırıcı, glikoz, koruyucu ve renklendirici içermeyen ürünlerimizi sağlıkla tüketime sunuyoruz. Uzman ekibimizin hassas çalışmalarıyla kurutulan elma kurularını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sürdürülebilir hayat için doğa ile barış için olmalıyız. Bunun bilinciyle üretiyor ve siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Elma Kurusu Nasıl Kullanılır?

Doğanın bize bahşettiği elmanın birçok faydası ve kullanım şekli de bulunmaktadır. Elma meyve olarak tüketilebileceği gibi elma kurusu olarak da tüketilebilir. Elma kuruları da atıştırmalık olarak, çayını demleyerek, kompostosu yapılarak tüketilebilir.

Elma Kurusu Faydaları Nelerdir?

Özellikle kış ayları için elma kurusu iyi bir bağışıklık sistemi destekleyicisidir. Elma kurularından demlenen çay içerdiği yüksek miktarda C vitamini ile bağışıklığınızı destekleyerek öksürüğe ve boğaz ağrılarına iyi gelmektedir.

Elma kurusu içerdiği vitaminler ve lif sayesinde iyi bir kalın bağırsak çalıştırıcıdır. Kabızlık sorunu yaşayanlar için doğal bir çözümdür. Yine içeriğinde bulunan lif yoğunluğundan ötürü iyi bir iştah kesici olduğundan tokluk hissi verir. Zayıflamaya yardımcı olur.

Vücudun doğal şeker ihtiyacını sağlar.

Nasıl Saklanmalı?

Elma kurusu saklama koşulları oldukça kolaydır. Hiçbir kimyasal, koruyucu ve katkı maddesi içermeyen elma kurularını uzun süre serin ve kuru yerde saklayabilirsiniz.

 

Doğa canlılar için en iyisini bizlere sunuyor. Bizlerde doğanın sunduğu mucizeleri en doğal haliyle sizlerle buluşturuyoruz.