Karpuz Kurusu

Yaz ayında en çok tüketilen meyvelerden biri karpuzdur. Karpuz kurusu ise taze karpuzun kurutularak elde edilen cips halidir. Karpuz içerisindeki %95 su miktarı ile en çok su içeren meyvelerdendir. Kurutulma işlemi sonrası içerisindeki sudan artırılır. 15kg karpuzdan ancak 1kg kurutulmuş karpuz ortaya çıkar. Kurutma işleminde içerisindeki su buharlaşır böylelikle karpuzun sadece öz kısmı kalır. İçerdiği karbonhidrat, vitamin ve protein miktarı ise bu işlem esnasında artmaktadır.

Kurutulmuş Karpuz

Karpuzun kurutulmuş hali herkes tarafından çok sevilmektedir. Bu lezzetli ürün uygun bir şekilde ambalajlanır ve uzun süre uygun ortamda saklanabilir. Karpuz kurusu, birçok yerde kullanılır. Örneğin; diyet listenizde ara öğün, tatlı ve pasta ve pudinglerinizde süsleme, kış akşamlarında sevdiklerinizde sağlıklı bir atıştırma ve çerez. Firmamız bu harika ürünü toptan ve paket halinde satılmaktadır.

Karpuz Kurusu Faydaları

Karpuz kurusunun faydaları saymakla bitmez. Yaz aylarında su ihtiyacımızı karşılayan bu harika ürün kurutulduktan sonra da besin değerinden bir şey kaybetmez. Vücudumuz için oldukça faydalıdır. Sindirim sistemimize ve bağışıklığımız için oldukça yararlıdır. Cildinizi nemlendirecek ve ışıltı kazandıracak bu lezzetli atıştırmalığı dileğiniz kadar tüketebilirsiniz. Doğal ya da fırınlanmış olarak ürettiğimiz bu güzel meyve cipsine hemen sahip olmak için ana sayfa üzerinden ürünlerimiz sekmesinden ulaşabilirsiniz. Diğer %100 saf meyve ve sebzeden kurutulmuş ürünler hakkında bilgi almak ve satın almak için hemen iletişime geçiniz.