Kavun Kurusu

Yaz aylarının en lezzetli meyvelerinden biri olan kavunun kurutulmuş haline kavun kurusu denir. Kavun içerdiği %92 su ile vazgeçilmez bir meyvedir. Ancak kurutulduktan sonra bu miktar değişir. 1kg kurutulmuş kavun elde etmek için 15 kg kavun kurutmak gerekir. Kurutma işlemi sırasında bu su tamamen yok olunca ortada meyvenin sadece özü kalır. Geride kalan özde ise protein, vitamin ve karbonhidrat bolca bulunmaktadır. Kurutulmuş kavunlarımız ince (slim) şeklinde dilimlenmişlerdir.

Kurutulmuş Kavun

Mevsiminde özel olarak kurutulan kavunlarımız özel paketler içerisinde sizlere gönderilmektedir. Ambalaj içerisinde uzun dönem nemsiz bir ortamda dayanabilir. Kurutulmuş kavunlarımızı pek çok alanda kullanabilirsiniz. Örneğin; tatlı, puding ve çikolata içerisinde, atıştırmalık ve çerez olarak ve diyet yapıyorsanız ara öğünde kullanabilirsiniz. Uygun fiyata kaliteli doğal ürünlerimizden satın almak istediğinizde tek yapmanız gereken dilediğiniz kadar paketi sepete eklemek ve satın almaktır.

Kavun Nasıl Kurutulur?

Kavun kurusu nasıl elde edilir ve sağlıklı mıdır sorusu her zaman merak edilmektedir. Besin uzmanları ve diyetisyenler kurutulmuş ürünlerin taze ürünler gibi sağlıklı olduklarını söylemektedir. Kavun iki farklı şekilde kurutulmaktadır. Doğal güneş kurutması ya da fırınlanmış kurutma. Taze olan kavunlar gerekli bazı ön işlemlerden geçirilir ardından raf ömrü uzun olması için paketlenir.

Kavun kurusu tıpkı taze kavun gibi vücudumuza çok faydalı bir ara öğün olabilir. Kurutulduktan sonra içerisindeki besin değerleri daha da artar. Bu lezzetli atıştırmalıklardan almak için hemen sipariş verin.