Kestane

B2, B1 ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan kestane, kış aylarının vazgeçilmez besin kaynakları arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunan kalsiyum, protein ve karbonhidrat sayesinde günlük beslenme esnasında mutlaka tercih edilmeli ve bilinçli tüketime özen gösterilmelidir. Lifli dokusunda çok az miktarda yağ bulunduğu için kolesterolü olumsuz etkilemez. Lezzet açısından oldukça hafif bir lezzete sahiptir ve ufalanabilen yumuşak dokusu sayesinde bir çok farklı alanda tüketimi kolayca gerçekleştirilebilir. Özellikle çocukların ve yaşlıların gereksinim duyduğu besleyici mineraller açısından zengindir.

Kestane Yararları

Hücre yenileyici özelliği sayesinde beyin hücrelerinin her yaşta sağlıklı kalmasını sağlayıp oluşabilecek Alzheimer riskini azaltır. Gündelik hayatın kalitesini yükselten kestane, yapısındaki lif sayesinde tokluk hissi sağlar ve mide rahatsızlıklarının giderilmesinde yardımcı bir besindir. Bağışıklık sistemini düzenlemeye yardımcı olur ve içerisindeki selenyum sayesinde kanser hücrelerinin oluşumunu engeller. Antioksidan etkisiyle her insanda meydana gelebilecek olası kalp hastalıklarını engeller. Yüksek ateşi düşürücü etkisi vardır. Her yaştan tüketiciye sahip olan kestane, sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Detoks etkisi sayesinde vücudu sağlıklı bir hayata hazırlar ve toksinlerden arındırır.

 

Ürün Kalitesi

Firmamız tarafından müşterilerimize sunduğumuz her ürün kalite standartları açısından nihai kullanım için uygundur. Müşterilerimizin kaliteli hizmeti tarafımızdan almaları ve sürdürülebilirliği sağlamak için her ürünümüzde olduğu gibi kestane de tüketim için uygun olan ürünler seçilip kullanım koşullarına hazır hale getirmek üzere özenle paketlenmektedir.