Kuru İncir

Kuru incir, ağustos ve eylül aylarında toplanan taze incirlerin farklı yöntemlerle kurutulmasıyla elde edilir. Çok eski tarihlerden bu yana beğenilerek tüketilen incirin, kurutularak saklanması da bir o kadar eskilere dayanmaktadır. Bu geleneksel yöntemle üretilen kurutulmuş incir, taze incire ulaşılamayan kış aylarında tam bir kurtarıcıdır. Kuru inciri sofralarda birbirinden farklı şekillerde kullanmak da mümkündür. Tek başına tüketilebildiği gibi; badem, ceviz vb. diğer kuru yemişlerle birlikte de tüketilebilir. Yeni sıkılmış zeytinyağıyla birleşmesi de tam bir lezzet şöleni olarak adlandırılmayı hak etmektedir.

Kuru İncirin Faydaları

Lezzetiyle ünlü kuru incirin, insan sağlığına oldukça faydalı olduğu da bilinmektedir. Her gün yeteri kadar kurutulmuş incir tüketmenin birçok faydası vardır. Bu faydaların bazıları ise şunlardır:

  • Zengin lif içeriğiyle uzun süre tok kalınmasını sağlamakta ve bazı bağırsak rahatsızlıklarının hafiflemesine yardımcı olmaktadır.
  • Kanser riskini azaltmada etkilidir.
  • Magnezyum, demir, fosfor ve kalsiyum gibi vitaminleri önemli ölçüde içerir.
  • Cilde de çok faydalı olan kuru incir, cilt için doğal bir koruyucu ve besleyicidir.
  • Tansiyonu dengelemekte ve kalp hastalıklarına karşı vücudu korumaktadır.

Kalite Standardımız

En önemli incir üretim merkezlerinden Aydın ilinde kurulmuş olan firmamız, özenle hazırlanmış kuru incirleri sofralarınıza ulaştırmaktadır. Hem akademik donanıma sahip hem de bölge bitkilerine vakıf uzman kadrosuyla, yüksek kalite standartlarına uygun hizmet veren firmamızdan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Ve hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermeyen kuru incirlere son derece uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.