Kuru Kayısı
Tamamen doğal yöntemlerle dalından taze olarak toplanarak kurutulan kayısılar hijyenik koşullarda paketlenerek sizlere ulaştırılmaktadır. Firmamız ürünlerine ekoflavor.com web sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz. Kuru kayısı içerdiği yüksek miktarda magnezyum ve vitaminler ile oldukça sağlıklı bir atıştırmalık ve besin kaynağıdır. Firmamız web sitesinde satışta bulunan tüm meyve kurusu ürünleri tamamen organik içerikler olup ürünlerimiz hiç bir katkı maddesi içermemekte tamamen doğal ürünlerden oluşmaktadırlar.
Kurutma işleminde kullanılan kayısılar özenle seçilmekte ve uygun koşullarda kurutma işlemleri sağlandıktan sonra el değemeden paketlenmektedir. Sağlığınıza verdiğiniz önemin bilinci ile hareket eden firmamız web sitesinden diğer meyve kurusu çeşitlerimizi de inceleyip sipariş oluşturabilirsiniz.
Kuru Kayısı Faydaları
Sağlığımız açısından bir çok faydası olduğu bilinen kayısı meyvesi uygun koşullarda kurutulduğunda da içeriğinde bulunan magnezyum ve vitaminleri yitirmemektedir. Kuru kayısı ürünü yüksek miktarda magnezyum içeriği sayesinde kan basıncının dengede tutulmasında etkili olmaktadır. Bunun dışında yüksek tansiyonun düşürülmesinde de fayda sağlamaktadır. A vitamini içeriği sayesinde görme fonksiyonlarına iyi gelmektedir. Yine içerdiği A vitamini nedeni ile cilt problemlerinin de tedavisinde etkili olan bir üründür. Demir içeriği sayesinde kan rahatsızlıklarının tedavisinde , lif özelliği ile kabızlığı geçirmede ,içeriğinde bulunan potasyum kaynağı ile kalp rahatsızlıklarında ve daha pek çok sayamadığımız faydaları mevcuttur. Kuru kayısı ürünün kullanılan kayısı çeşidine göre pek çok farklı seçeneği mevcuttur. Web sitemizde bulunan çeşitlerden tercihinizi belirterek satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.