Kuru Meyve

Eko-Flavor kuru meyve ürünleri dalından koparılan meyvelerin gelişmiş kurutma yöntemi ile kurutulmasıyla üretilir. Kuru meyvelerimiz tamamen organik, hiçbir kimyasal işlem olmadan üretilen kıtır kıtır harika bir atıştırmalıktır. Gün içinde tüketebileceğiniz mükemmel sağlıklı bir alternatif olarak kuru meyve tercih edebilirsiniz. Bu eşsiz lezzetli ürünlerin hiçbir besin değeri kaybına uğramamasına özen gösterilmiştir. Ürünler tüm hijyen ve kalite standartlarına uygun şekilde üretilir ve paketlenir.

Kuru Meyvenin Yararları

Kuru meyvenin sağlığa sağladığı birçok çeşitli yararları bulunmaktadır. Kuru meyve, antioksidanlar açısından yüksektir. Ayrıca mineraller, proteinler, lifler ve vitaminler oldukça yüksek oranlarda bulunmaktadır. Kuru meyve tüketimi ile enerji ve dayanıklılığınızı üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Ayrıca sindirim sisteminiz için de oldukça önemlidir. Özellikle vejeteryan beslenen kişilere harika bir protein ve demir kaynağı sağlar. Kuru meyvelerin kemik, diş ve kas yapısına önemli faydaları vardır. Ayrıca yaşlanmayı önleme, zekayı geliştirme ve  çok daha fazlası gibi benzersiz özelliklere sahip olduğuna inanılır. Aynı zamanda kansızlık ve kalp hastalıklarından korunmanıza katkı sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur.

Kuru Meyve Neden Tercih Edilmelidir?

Kuru meyvelerin sağlığımıza katkıları oldukça fazladır. Bu yüzden kesinlikle tüketilmesi gereken gıda ürünleridir. Ancak porsiyon kontrolüne özen gösterilmelidir, kontrolsüz tüketim sağlığımıza zarar verebilir. Diğer yandan kuru meyve taze meyvelere göre daha uzun depolama süresine sahiptirler. Kuru ve serin bir ortamda buzdolabına ihtiyaç duymadan uzun süre saklayabilirsiniz.