Kurumuş Meyve

Her meyvenin zamanında tüketilmesi, meyvelerin içeriğinde bulunan vitamin ve mineralleri en sağlıklı biçimde vücuda depolamanın yoludur ancak bazı zamanlar, her meyveyi mevsiminde tüketmek pek mümkün olamamaktadır. Bu nedenle, günümüzde artık popüler hale gelen, meyvelerin kurutulması işlemi yapılmaya başlanmıştır. Bu işlemle meyveler, vitamin ve mineraller açısından hiçbir kayba uğramaz, aksine meyvelerin içinde bulunan fazla su miktarı azaldığından, meyvelerden alınan vitamin, mineral, karbonhidrat, lif, şeker ve antioksidan maddelerin faydası daha fazla olmaktadır. Bununla birlikte kurumuş meyve çeşitleri, rengarenk oluşları, mayhoş, ekşi ve tatlı lezzetleriyle hem yetişkinler için hem de küçük çocuklar için eğlenceli atıştırmalıklardır. Özellikle meyve yemekten hoşlanmayan çocuklar için ideal bir seçimdir. Kurumuş meyveler, gün içinde kolay taşınmaları ve doğal şekerli yapılarıyla diyet ve spor ile ilgilenen kişilerin de sıklıkla tercih ettiği atıştırmalıklardır.

Meyve Kurutma Aşamaları

Firmamızda satışa sunulan kurumuş meyveler mevsiminde toplandıktan sonra, öncelikle yıkanarak olası toz, çamur, tarımsal kimyevi maddelerinden arındırılır. Sonrasında ise ezik, çürük olanları ayırma ve üzerlerinde bulunan sap ve kalıpları, özenli ve dikkatli bir şekilde ayrıştırma işlemlerinden geçirilerek özel kurutma yerlerinde doğal kurumaya bırakılır. Kuruma işlemleri bittikten sonra, paketleme işlemlerinin yapılması için uzman paketleme ekibimize gönderilir. Bu paketleme işlemleri sırasında ekibimiz yine detaylı bir inceleme gerçekleştirerek ürünleri, siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmak için hazırlar.

Meyve kurutma işlemleri sırasında birçok kişinin tedirgin olduğu konu, ekstra şeker, katkı maddesi kullanıp kullanılmadığıdır ancak firmamızda bulunan üzüm, kayısı, ananas, kavun, karpuz gibi birçok kurumuş meyve çeşitleri, diğer ürünlerimizde olduğu gibi katkılı maddeler, ekstra şeker içermemektedir. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir, tek tıkla güvenli sipariş vererek sağlıklı atıştırmalıklara sahip olabilirsiniz.