Kurutulmuş Besinler ve Kuru Bakliyat

Sebze ve meyveler genellikle dönemsel ürünler oldukları için döneminin dışında da tüketebilmek amacıyla bunların kurutulup saklanması gerekmektedir. Kurutulan ürün kaybettiği nem sayesinde daha uzun süre tüketilebilmesine ve dışarıdan gelen bazı reaksiyonlara karşı korunmuş olmaktadır. Bu durum da kurutulan ürünün ileriki bir zamanda tüketilmesini ve saklanabilmesini sağlayacaktır.

Neden Kurutulmuş Sebze ve Meyveler

Meyve ve sebzeler çeşitli yöntemler aracılığıyla içerdikleri su miktarından arındırılıp saklanabilmekte ve mevsimi dışında da tüketilebilmektedir. Aynı zamanda kurutulmuş meyve ve sebzeler lif ve enerji yönünden büyük besin kaynaklarıdır. Hem lezzetli bir besin iken hem de sağlık barındıran öğünler olması sebebiyle insanların en fazla tüketmesi gereken ara öğünlerdir. Bağışıklık sistemini güçlendirdikleri gibi kuru üzüm kuru kayısı gibi ürünler ise yüksek miktarda demir içermektedir. Bu da kansızlığı ve sindirim sistemini güçlendirmektedir. Kurutulmuş meyvelerin sayısız faydalarından biri de iyi birer antioksidan kaynağı olmalarıdır.

Kurutulmuş meyveler çocuklar için birer atıştırmalık sağlıklı birer besin olmaları, yetişkinler için ara öğün ve besleyici özelliklerinin olması tüketilmelerini arttıran en güzel örnektir. Aynı zamanda cilt sağlığı ve güzelliği açısından da kuru meyvelerin ve sebzelerin önemi kanıtlanmıştır. İçerdikleri kalsiyum ile yetişkin bireylerin ihtiyacı olduğu kadar yeni yetişen çocuklarında en önemli besin kaynağıdır. Özellikle kurutulan bu ürünleri sağlıklı olmasının en temel özelliği koruyucu kimyasal ve tatlandırıcı kullanılmamasıdır.

Neden Biz?

Firma olarak en çok değer ve önem verdiğimiz şey insan sağlığıdır. Amacımız insanlara faydalı ve de sağlıklı ürünler satmaktır. Bunun için kuru gıda konusunda çok özenli bir çalışma yürütmekteyiz. Müşteri memnuniyetine dikkat ettiğimiz kadar müşteri sağlığına da dikkat etmekteyiz.

Firma olarak öncelikle kurutulacak besinlerin seçimini özenle yapmaktayız, çünkü sağlıklı kuru gıda elde edebilmek için öncelikle kullandığımız meyve ve sebzeler sağlıklı olmalıdır. Ardından kullandığımız kurutma teknikleri sayesinde daha doğal yollardan kurutulmuş olmasıdır. Kurutma işlemi sırasında kullandığımız teknikler sayesinde sebze ve meyvelerin doğal özelliklerini, besleyici özelliklerini kaybetmemesini sağlamaktayız. Bunun yanı sıra paketleme işlemlerinde yine insan sağlığını dikkate alarak en sağlıklı şekilde paketlemeler yapılmaktadır. Firmamızın kullandığı tüm ürünler tamamen organiktir. Bu kaliteyi uygun fiyata satıldığı ender yerlerden biridir. Hızlı kargo ve 150TL üstü siparişlere ücretsiz kargo imkânı sunmaktayız.

Kurutulmuş sebze ve meyve konusunda daha önce ki tecrübelerimiz ve deneyimlerimiz sayesinde sektörün önde gelen firmalarından olmaya gayret göstereceğiz. kaliteyi uygun fiyata satan bir firma olmamız en büyük misyonumuzdur. İnsanlara sağlıklı yiyecekler satmak ve satımının daha da yaygınlaştırılması için kargo hizmetlerimizi arttırmış bulunmaktayız. Yaptığımız promosyonlar ve yapacağımız promosyon ve de kampanyalı satışlarımızla daha uygun kuru meyve ve sebze alım gücünüzü artıracağız.