Muz Kurusu

Muz kurusu, mevsiminde toplanan doğal muzun dilimlenip kurutulmasıyla elde edilen eşsiz lezzette ve sağlıklı bir atıştırmalıktır. Çiftlikte yetiştirilen organik, taze ve özenle seçilmiş muzlar son teknoloji üretim tesisimizde kalite kontrolünden geçirilir ve paketlenir. Eğer çabuk bitmeyen ve gün içinde açlığı gideren kullanışlı bir atıştırmalık arıyorsanız, muz kurusu size hitap eden harika bir üründür.

Muz Kurusunun Sağlığa Faydaları

Muz kurusu birçok farklı değerli besini içerisinde barındırır. Kurutma işlemi sırasında üründeki su buharlaşır ve ürünün en değerli olan öz kısmı kalır. Böylece besin değerleri oldukça yükselir. Vücudumuz için gerekli besin kaynaklarının birçoğunu bu sağlıklı atıştırmalık ile alabiliriz. Muz kurusu, protein, lif, magnezyum, A vitamini, demir, fosfor ve potasyum sağlar. Ayrıca güçlü antioksidanlardır, böylece hastalık riskinizi azaltır. Bu besin kaynakları gözlere, saça, cilde fayda sağlar ve yüksek tansiyonu önleyebilir.

Çoğu yiyecek gibi, bu atıştırmalık da vücudunuza enerji sağlar. Bir porsiyon muz kurusu yaklaşık olarak 165 kalori içerir. Muz daha az protein içeriğine sahiptir. Bu yüzden aldığınız enerji istediğiniz kadar uzun sürmeyebilir.

Muz Kurusu Nerelerde Kullanılır?

Muz kurusu gün içinde sağlıklı bir atıştırmalık olarak kullanılır.

Diyet yapan kişiler için ara öğün ihtiyacını karşılayan bir atıştırmalıktır.

Evlerinizde tatlı, pasta ve puding yapımında kullanabileceğiniz bir üründür.

Muz Kurusu Depolama Süresi Ne Kadardır?

Muz kurusu, taze muzun içerisindeki su ve nem miktarının azaltılmasıyla elde edilir. İçerisindeki su miktarı azalan ürünlerin, saklama ve depolama süresi artar. Muz kurusunu serin ve kuru ortamda çıtırlığını kaybetmeden uzun süre tüketebilirsiniz. Web sitemizden güvenli alışveriş için hemen giriş yapabilirsiniz.