Patlıcan Kurusu

Firmamız üretimlerinden bir olan patlıcan kurusu ürünü yaz mevsiminde taze olarak toplanmış patlıcanların özenle kurutulması ile elde edilmektedir. Firmamızın her ürününde olduğu gibi patlıcanlarda doğan yollardan hiçbir katkı maddesi eklenmeden kurutulmakta ve paketlenerek sizlere ulaştırılmaktadır. Patlıcan kurusu çok farklı şekillerde tüketilebilmektedir. Tüketim yollarından bir tanesi elbette yazın bile kullandığımız kuru patlıcan dolmasıdır. Lezzetine doyum olamayan kuru patlıcan dolması için en lezzetli patlıcanlar özenle seçilmektedir. Firmamız web sitesinden patlıcan kurusu ve diğer ürünlerimizden sipariş verebilirsiniz. Tüm şehirlere olan kargo seçeneklerimiz ile güvenli bir şekilde alışveriş deneyimini yaşayabilirsiniz.

Patlıcan Kurusu Faydaları

Lezzetli olduğu kadar faydalı bir ürün olan patlıcan kurusu, patlıcanın tüm o mayhoşluğuyla tadından bir şey kaybetmeden kurutulmaktadır. Hatta bazı insanlar patlıcan kurusunu kendisinden daha fazla tükettiğini bile ifade etmektedir. Patlıcan kurusu ve yaş patlıcanın faydaları birbiri ile aynıdır. Zira patlıcan kurutulduktan sonra içerisinde barındırdığı besin değerlerini kaybetmemektedir. Patlıcan kurusu doğal bir lif kaynağıdır. Özellikle kilosuna dikkat eden kişilerin öğünlerinde olması tavsiye edilmektedir. Kanser gibi hastalıkların önlenmesinde, demir azlığında tavsiye edilen gıdalardan biridir. Kemik ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

Patlıcan kurusu sadece dolmalarda değil, pilav ve makarnalarda, köfte içinde ve birçok yemeğin içerisinde kullanım olanağı bulunmaktadır. Sizde firmamız web sitesi üzerinden güvenle alışveriş yapmak ve bu güzel lezzetleri deneyimlemek için sipariş oluşturabilirsiniz.