Şeftali Kurusu

Diyetisyenlerin ara öğün listesinde ilk sıralarda yer alan öğünlerden biri şeftali kurusu olmaktadır. Oldukça sağlıklı ve çok tercih edilen bir atıştırma olması katkı maddesi, ekstra şeker falan içermemesine bağlıdır. Mevsiminde toplanan ve sağlıklı, hijyenik besin kurutma şartlarına göre hazırlanmış bu hemen yemeye hazır kurutulmuş şeftali dilimlerine bayılacaksınız.

Şeftali Kurusu Nedir?

Şeftali kurusu, mevsiminde doğal olarak tarlasında toplanır, ardından hijyen koşulları altında güneşte kurutulur ve raf ömrü uzun olması için ambalaj paketi içerisine konur. Sitemiz üzerinden dilediğiniz miktarda kurutulmuş şeftali alarak mevsim fark etmeksizin şeftali tüketebilirsiniz.

Kurutulmuş meyveler sağlıklı ve kolayca saklanabilir. Diyetisyen ve besin uzmanlarının mutlaka bir öğün meyve tüketilmesi tavsiyesine uygun olacak şekilde hazırlanan bu gıdalarda besin hiçbir değerini kaybetmez.

Şeftali Kurusu Neden Tüketmeliyiz?

Şeftali kurusu vücuda sağladığı faydaları ile tercih edilen bir gıdadır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye olan etkisi tartışılmazdır. Ayrıca kışın daha sık karşılaştığımız grip ve nezle gibi hastalıklara karşı da vücudumuzu dirençli tutar ve bizleri korur. Şeftali kurusunu dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Yoğurt ile birlikte de tüketilebilir, atıştırmalık, çerez gibi de yiyebilirsiniz. Doğal yapısı ile sindirim sisteminizi düzenler. Kanı temizlerken vücudumuza yardımcı olacak besinleri içerir. Kalp ve damar rahatsızlığı olan kişilerin özellikle tüketmesi gereken bir gıdadır. Ayrıca hücre yenileme etkisi vardır. Yaşlanmayı geciktirmek istiyorsanız bu mucize gıdayı mutlaka günde 1 tane olacak şekilde tüketmelisiniz. Gut hastalığının tedavisinde de kullanılan bu doğal ilaç içerdiği vitaminler ile de doğanın bize sunduğu en özel meyveler arasında yer alır.

Kaliteli ve sağlıklı ürünlerimizden hemen sipariş oluşturmak için ana sayfa üzerinden yardım alabilirsiniz.